Standardní služby
V rámci standardních psychoterapeutických či psychiatrických služeb, se zaměřujeme na celé spektrum psychických onemocnění. Mezi našimi službami najdete vedle psychiatrické ambulance i péči psychiatrické sestry/bratra, možnost individuální psychoterapie, integraci psychedelické zkušenosti i možnost jednorázových konzultací.
Tyto služby jsou plně hrazené veřejným zdravotním pojištěním. Smlouvy máme s VZP, VoZP, ČPZP, OZP, ZPŠ a ZPMVČR.
- Deprese
- Životní krize
- Narušení kontaktu s realitou
- Úzkosti
- Přizpůsobení náročným událostem
- Poruchy vyvolané užitím psychoaktivních látek
- Narušený vývoj osobnosti
- Reakce na traumatické události
- depresivní syndrom v rámci různých diagnóz F3x a F412
- úzkostné spektrum (OCD, GAD/SF)
- poruchy příjmu potravy (PPP)
- Posttraumatická stresová porucha (PTSD)
- zkušenosti s psychospirituální krizí
- lidé s traumatem, s poruchou attachmentu
- lidé s potřebou akutní i postupné integrace psychedelické zkušenost
Ketaminem asistovaná terapie
V rámci ketaminem asistované terapie se zaměřujeme primárně na potíže z následujících čtyř oblastí: deprese, úzkostné poruchy, posttraumatická stresová porucha a poruchy příjmu potravy.
Ketaminem asistovaná terapie je částečně hrazená veřejným zdravotním pojištěním. Smlouvy máme s VZP, VoZP, ČPZP, OZP, ZPŠ a ZPMVČR.
Deprese patří mezi nejčastější duševní poruchy. Řešením bývá kombinace psychoterapie a užívání léků. Neléčená, případně nedostatečná terapie, může mít závažné až život ohrožující následky. Jaké jsou příznaky deprese? Jak a co dělat, když klasická léčba deprese nefunguje?
Pocit strachu, nervozity či paniky zažil snad každý. Kdy máme zpozornět a řešit, zda už se jedná o úzkostnou poruchu, se kterou by nám měli pomoci odborníci? Jak poznat signály, že náš strach už není zcela v normě? Podívejte se na příznaky úzkosti a jaké jsou možnosti její léčby.
Posttraumatická stresová porucha (z angl. posttraumatic stress disorder – PTSD) je duševní onemocnění, které se rozvine v důsledku traumatu. Následuje neustálý pocit ohrožení, noční můry, flashbacky. Jak poznat PTSD a jak ho lze léčit?
Když u člověka převládne touha jídlo kontrolovat a stane se prostředkem k dosažení jiných potřeb než nasycení, vzniká nezdravý vztah k jídlu a začarovaný kruh poruchy příjmu potravy. Kudy vede cesta ven? Přečtěte si o nejčastějších typech poruch příjmu potravy a jejich léčbě.